O Nobel Tower w "Głosie Wielkopolskim"

13 lipca 2012 r. w "Głosie Wielkopolskim" ukazał się artykuł Adriany Rozwadowskiej pt. "Biznes i nauka spotykają się w nowoczesnym wieżowcu Nobla. Poprawi się krajobraz Jeżyc?". W artykule przedstawiono założenia projektu budowy Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower oraz plany na przyszłość.

Wieżowiec Nobel Tower stanie na Jeżycach - historycznej dzielnicy ulokowanej w centrum Poznania. Powstanie tak ciekawego architektonicznie budynku może wzmocnić walory wizualne otoczenia. Jak zauważa w artykule Janusz Pazder, historyk sztuki "...Postawienie obok nowoczesnego obiektu może okazać się ciekawą próbą przełamania...".

Nowoczesne technologie, które będą koegzystować z historycznymi walorami dzielnicy, zauważa także Alfred Kapustka, inżynier kontraktu: "Powietrze będzie zasysane do budynku z zewnątrz przez fasady okienne i dostosowywane do potrzeb użytkowników obiektu. Kaloryfery nie będą konieczne".

Jednym z celów twórców projektu jest integracja innowacyjnych przedsiębiorstw działających w Nobel Tower oraz integracja działań związanych z komercjalizacją wiedzy w regionie. Tak o przyszłych lokatorach mówi Tomasz Lipczyński, kierownik projektu: "Przede wszystkim będą to przedsiębiorstwa z branż takich jak medycyna, biotechnologia czy genetyka. Zależy nam na integracji przedsiębiorstw działających w Nobel Tower, stąd selekcja"


Więcej w artykule A. Rozwadowskiej pt. "Biznes i nauka spotykają się w nowoczesnym wieżowcu Nobla. Poprawi się krajobraz Jeżyc?", Głos Wielkopolski, 13.07.2012 r.

Szybki kontakt

 

Centrum Zaawansowanych Technologii
sp. z o.o.


obiekt rekomendowany

Zobacz Nobel Tower w serwisie miejscakonferencyjne.pl

nagroda

ue