EKO ODKRYWCY W NOBEL TOWER

Nobel Tower Centrum Zaawansowanych Technologii, już po raz czwarty brał czynny udział w ogólnopolskiej akcji w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich organizując wydarzenie o nazwie Eko Odkrywcy.

Przy współpracy z Partnerami zaplanowaliśmy jedyne w swoim rodzaju atrakcje mające na celu szerzenie zamiłowania do bycia EKO, bycia przyjaznymi dla otaczającego nas świata.

Uczestniczyć mógł każdy, kto miał ochotę na energetyczne połączenie zabawy i nauki w piątkowe popołudnie.

11 maja już od rana czuć było pozytywną energię i wszyscy z niecierpliwością wypatrywali pierwszych Eko Odkrywców.

Wszystkie warsztaty zostały zaplanowane tak aby w przystępny i ciekawy sposób pokazać najmłodszym jak istotne jest bycie eko.

W warsztatach wzięło udział ponad 300 dzieci, które dotarły do nas z opiekunami, rodzicami, dziadkami oraz wychowawcami ze szkół, przedszkoli . Młodzi Eko Odkrywcy mieli możliwość wybrania dla siebie preferowanej eko ścieżki, która prowadziła przez wszystkie zaplanowane atrakcje - świat natury, nauki, zabawy i wyobraźni.

Tak więc rozpoczynając od „Eko Kulinarii” gdzie można było nabrać energii dzięki własnoręcznie zrobionej zdrowej kanapce oraz dowiedzieć się jak ogromne znaczenie ma to co jemy , przespacerować się po trawie i wreszcie dotrzeć do świata mikro aby podejrzeć jak wygląda aparat gębowy motyla, krew czy samemu wykonać preparat do obserwacji mikroskopowych. Niesamowity jest „Świat widziany z bliska”.

Mamo, Tato zróbmy wulkan. Ale jak? Na to pytanie odpowiedź jest jedna „Chemia z naturą”. Dzieci miały okazję brać udział w eksperymentach z pogranicza przyrody, chemii i fizyki, na których wykorzystując proste akcesoria oraz składniki, dostępne w domu powstawały nadzwyczajne zjawiska jak: chemiczne jojo czy też wspomniany wcześniej wulkan.

Jak powstaje energia? Jak można ją zmagazynować? Ciekawość dzieci nie zna granic… odpowiedzią na takie pytania były warsztaty „Kilowaty zabawy” Dzieci miały możliwość własnoręcznego wykonania zestawu energetycznego, który z powodzeniem można wykorzystać w domu aby zasilić np. mały wiatraczek w upalne dni.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty „Donice nie z tej ziemi” na których, nasi najmłodsi mogli nauczyć się, że ze zwykłej puszki po często znienawidzonym zielonym groszku ???? można zrobić idealną doniczkę i hodować własne pomidorki lub wykonać najbardziej kolorowy pojemnik na kredki lub zabawki.

Nie tylko chłopcy marzą o piłkarskiej karierze. Dzięki uprzejmości trenerów Akademii Piłkarskiej Reissa, na zielonym skwerze przed Nobel Tower przez cały czas dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Mistrzem Sportu był każdy!

Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem. Podczas tych kilku godzin powstały niesamowite rzeczy: breloki z korków, nakrętek i koralików, kolorowe bransoletki, naszyjniki ze starych koszulek T-shirt oraz Skarpeciaki – Przytulaki własnoręcznie wykonane maskotki ze starych (ale czystych;)) skarpetek, których wnętrze zgodnie z ideą recyklingu zostało wypełnione trocinami z niszczarki.

Wszystko pod czujnym okiem eko edukatorów, opiekunów oraz organizatorów.

Fascynowaliśmy, zaskakiwaliśmy i odkrywaliśmy ale przede wszystkim doskonale się bawiliśmy. Bardzo Wam dziękujemy młodzi Eko Odkrywcy, bez Was nie byłoby tak rewelacyjnie!. Cieszymy się widząc jak chłoniecie wiedzę, zadajecie pytania oczekując odpowiedzi. Dla Was i dzięki Wam będziemy się rozwijać, tak aby za rok wrócić dla Was z jeszcze ciekawszą ofertą eko warsztatów. Śledźcie nas na naszym profilu Facebook oraz na stronie www.

Ogromne słowa podziękowania dla Partnerom, którzy wsparli naszą inicjatywę, bez Nich to wydarzenie nie byłoby tak interesujące.

PARTNERZY

  • Eko Edukacja we współpracy z firmą ABRYS_ www.abrys.pl
  • Eko Kulinaria prowadzenie Dr Jolanta Nalewaj Nowak_Klinika100_ www.klinika100.pl
  • Mistrz Sportu _patronat i prowadzenie Akademia Reissa: www.akademiareissa.pl
  • Restauracja Na Trawie – www.natrawie.com.pl 

fot. Wydawnictwo KA
fot. K. Sobczyńska

Szybki kontakt

 

Nobel Tower - Centrum Zaawansowanych Technologii sp. z o.o.


obiekt rekomendowany

Zobacz Nobel Tower w serwisie miejscakonferencyjne.pl

nagroda

ue