Wiosenne Eko nakręcanie w Nobel Tower – największe wydarzenie tego roku już za nami!

Działo się więcej, niż się spodziewaliśmy – 12 maja Nobel Tower odwiedziło ponad 250. uczestników. Maluchy z przedszkoli i szkół wspólnie ze swoimi rodzicami, ciociami, wujkami i opiekunami wzięły udział w sesjach warsztatowych przygotowanych przez specjalistów i pasjonatów. Zrobiliśmy wszystko, by w przystępny i ciekawy sposób pokazać najmłodszym dlaczego warto dbać o środowisko i jak to robić. Do współpracy zaprosiliśmy między innymi firmę Abrys, specjalizującą się w edukacji ekologicznej. Na zajęciach animatorzy wyjaśniali skąd biorą się pioruny, dlaczego świecą żarówki i do czego właściwie służą wiatraki. Maluchy miały również możliwość poznania tajników przepływu energii za pomocą modeli fotowoltaicznych. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia pracowni eksperymentów chemicznych oraz warsztaty mikroskopowe. Mali badacze mieli okazję zobaczyć jak naprawdę wygląda otwór gębowy muchy czy spojrzeć z nowej perspektywy na ludzki włos.

Tuż obok, pod okiem doświadczonej ornitolog – Agaty Ożarowskiej-Nowickiej, przy wtórze śpiewu ptaków, uczestnicy warsztatów wykonywali praktyczne budki. Gotowe lokale dla ptasich rodzin już zawisły na drzewach i czekają na skrzydlatych lokatorów. Po udanej majsterce nasi gości mieli możliwość uczestnica w zajęciach kulinarnych, podczas których specjalistka z dziedziny dietetyki, dr Joanna Nalewaj, dzieliła się prostymi i zdrowymi przepisami na szybkie przekąski.

Dzięki uprzejmości trenerów Akademii Piłkarskiej Reissa, na zielonym skwerze Nobel Tower przez cały czas trwania imprezy, odbywały się sesje treningowe. W końcu sport to zdrowie, a zdrowie jest eko! Obyło się oczywiście bez kontuzji, gdyby jednak była potrzebna pomoc, mogliśmy skorzystać z wiedzy doktora Romka – małego specjalisty, który z myślą o rówieśnikach przygotował pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Tuż obok terenu piłkarskich zmagań, w ciągu zaledwie kilku godzin, powstało efektowne ekologiczne miasto. To najszybciej zrealizowana inwestycja, o jakiej kiedykolwiek słyszeliśmy! Nie zabrało kreatywnych działań - maluchy z niezłymi efektami tworzyły biżuterię z korków, nakrętek i spinaczy.

Choć jeszcze nie ochłonęliśmy po Eko nakręcaniu, już zaczynamy pracować nad następnym wydarzeniem – zapraszamy do śledzenia bieżących informacji na stronie www i naszym profilu Facebook.

Szybki kontakt

 

Nobel Tower - Centrum Zaawansowanych Technologii sp. z o.o.


obiekt rekomendowany

Zobacz Nobel Tower w serwisie miejscakonferencyjne.pl

nagroda

ue