NOBEL TOWER laureatem prestiżowego konkursu European Property Awards 2015-2016

nobeltoweraward

Nobel Tower – zaawansowany technologicznie wieżowiec użytkowy, zaprojektowany przez Iron Tower Investment we współpracy z biurem architektów Studio ADS, otrzymał wyróżnienie Highly Commended w kategorii Commercial High-rise Architecture. Kolejna nagroda to nie nowość dla głównego architekta, Piotra Z. Barełkowskiego, którego projekty już od lat doceniane są zarówno w konkursach krajowych, jak i ogólnoświatowych.

Uwagę jury przykuła innowacyjność zastosowanych rozwiązań architektonicznych i instalacyjnych. Czternastokondygnacyjny wieżowiec został zaprojektowany zgodnie z koncepcją biznesową zakładającą wielofunkcyjność budynku. We wnętrzach Nobel Tower znajdziemy przestrzenie laboratoryjne, biurowe i konferencyjne oraz specjalistyczne powierzchnie medyczne. Bioniczna forma fasady budynku, nawiązująca do smukłej budowy komórek tkanki mięśniowej, ukrywa masywność zewnętrznych ścian. Taka budowa wpływa korzystnie nie tylko na efektywność energetyczną, ale także pozwala na elastyczną aranżację wnętrz przeznaczonych na wynajem.

Odkryte sufity ze zbrojonego betonu posiadają system podwieszonych rur, przez które przepływa gorąca i zimna woda. System TABS (Thermatically Activated Building Structures) wpływa na system grzewczy i chłodzący budynku. Dzięki ogromnej masie przechowywanej wody, TABS zapewnia stabilną temperaturę.

W ostatniej edycji European Property Award nagrody zdobyły także inne polskie pracownie. Wśród kilkudziesięciu nagrodzonych i wyróżnionych realizacji z Europy znalazły się takie przykłady współczesnej architektury w Polsce, jak Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej projektu WXCA, Stara Kopalnia oraz Park Rekreacji w Janowie Lubelskim, zaprojektowane przez Nizio Design International, wnętrza wieżowca Złota 44, Multikino Złote Tarasy w Warszawie oraz biura Łużycka Plus. Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje, ciesząc się, że mieliśmy zaszczyt znaleźć się wśród najlepszych.

Poniżej zamieszczamy link do oficjalnej strony organizatora.

http://viewer.zmags.com/publication/d96ddf2f#/d96ddf2f/34

Szybki kontakt

 

Nobel Tower - Centrum Zaawansowanych Technologii sp. z o.o.


obiekt rekomendowany

Zobacz Nobel Tower w serwisie miejscakonferencyjne.pl

nagroda

ue